Celoroční nebo zimní boty? Kotníkové nebo nízké?

Zodpovězené
24. zář 2019

Dobrý den,

mám dceru, 15 měsíců. Chodí asi měsíc a půl. Zatím má ven capáčky, ale už se ochlazuje a já bych ráda nějaké botky.

1. Mám pořizovat např. na období od října nějaké celoročky a následně na zimu zimní zateplené? Nebydlím na horách. 🙂 Nebo existují nějaké celoroční, které by pak třeba díky nějaké vložce či lepším ponožkám mohla nosit i v zimě (když by jí stále byly)?

2. Styl BF se mi líbí, ale stále váhám a nerozumím, co se ochrany kotníku týče.
Je vhodnější mít botky přes kotník nebo pod? Nejsem úplně ortodoxní BF. Důležitá je pro mě podrážka a špička.

3. Existuje nějaký "tahák", která značka bot pro nejmenší se hodí na který typ nohy? Co na užší nohu, co spíš na buclatější, normální kotník, nízký nárt apod.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

volba zateplení je individuální, pocit chladu je různý. Někomu stačí zateplit kotníky nebo funkční ponožky, existují boty zateplené flísem, které je možné nosit jak přes (studenější) podzim, tak přes teplou zimu.

S ohledem na věk dítěte ale je pravděpodobné, že nožka poroste rychle a unosí jak celoročky (s ohledem na počasí, ale zatím bez problému 🙂), tak později zimní.

Pro začínající chodce lze zvolit Stonz Toddler - návleky, do kterých lze na zimu dokoupit zateplenou vložku.

U barefoot bot kotník nikdy nesmí být fixován. Samozřejmě je ale důležité mít jej v zimě v teple, buď pomocí návleků, nebo díky kotníkové botě. U bf bot nikdy není kotník pevný, ani u vyšších (kotníkových) bot.

Přesně takový návod jsem se pokusila vytvořit, odkaz najdete na mém blogu (první obrázek ve sloupci vpravo).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot