Angína. Kdy zaberou antibiotika?

Zodpovězené
6. čer 2019

Dobrý den,

paní doktorka, dcerka (3r) má od soboty angínu. Na pohotovosti dostala ATB, užívá je už 4. den a stále má horečky. Kdy na angínu zaberou antibiotika?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

cca od 4. dne by mělo dojít k poklesu horeček při léčbě antibiotiky. Někdy je průběh horeček zdlouhavý - zejména, když se přidruží i virový infekt. Jestliže budou horečky nadále trvat, vezměte ranní moč a nechte dcerku znovu vyšetřit pediatrem, včetně CRP a krevního obrazu.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová