Červeno-růžová vyrážka u dítěte, bez teplot a únavy. Co to může být?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den!

Dceři se objevila souvislá růžovo-červená vyrážka na tvářích a nosu (v pátek), dnes (neděle) již má stejnou na vnějších stranách rukou a zadečku. Kůže s vyrážkou je na dotek teplá, nesvědí. Teplotu dcera nemá, celkově je veselá a aktivní.

Poradíte mi, co to může být a co máme v případě této nemoci dělat, hlavně jak moc je nebezpečná pro dceru a nakažlivá pro ostatní?

Dcera je očkována MMR, alergie nemá.

Předem Vám děkuji!

Dobrý den,

nezobrazuje se mi tu fotografie, bez fotografie se nemohu o diagnostiku pokusit. Mohlo by se jednat o zarděnky či spalničky (i když je dcera očkovaná). Pošlete fotografii a případně napište, prosím, jak se vyrážka vyvíjí. Napište také věk dítěte a jestli nemá někdo v rodině podobné obtíže či alergie.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká