Červený flíček s černou tečkou na nose. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
31. pro 2020

Dobrý den,

synovi, 1 rok, se udělal pupínek na nose. Vypadalo to jako běžné akné. Pak se mu tam sloupla kůže a teď už asi týden má na nose červený flíček, lehce vystouplý a zhruba uprostřed černá malá tečka. Nechce se zahojit.

Co by to mohlo být?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

zřejmě je pupínek zánětlivý, v centru flíčku může být např. tříska, kamínek, prach... Doporučuji potřít flíček dezinfekcí, zkusit jemným tlakem obsah vyprázdnit, pak namazat např. Framykoinem. Opakovat do vyhojení.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová