Horečky u batolete. Může se dítě předávkovat užíváním Paralenu a Panadolu?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

syn, 15 měsíců, chytl horečky, první (38,1 v zadečku po odečtu), o půl 1 dostal Paralen a o třičtvrtě na 5 Panadol, všechno čípky (horečky 38,8 v zadečku).

Může dojít k předávkování?

Paralen mu nezabírá, měla jsem za to, že se střídá Paralen a Panadol, ale až teď jsem zjistila, že se střídá Panadol a Nurofen.

Kdyby měl horečky ještě kolem 9, můžu mu dát Nurofen?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

ano, Nurofen je možné podat v mezidobí, tj. uprostřed intervalu mezi podáním další dávky paracetamolu.

Při nedostatečném poklesu horečky doplňte fyzikální chlazení - dítě vysvléci, otírat hlavičku, krk a trup mokrou studenou žínkou, udělat koupel či sprchu vlažnou vodou, podávat chladné nápoje, dobře větrat v bytě. Je dostatečné, když horečka poklesne pod 38 stupňů.

V zadečku teplotu neměřte, jen v podpaží.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová