Hypoxicko-ischemická encefalopatie u miminka. Na koho se mohu obrátit?

Zodpovězené
19. srp 2022

Dobrý den,

prosím Vás, kdo a kde mi může pomoci, když mám miminko s dg. Hypoxicko-ischemickou encefalopatií?

Na koho se mohu obrátit?

Děkuji

Dobrý den,

s hypoxicko-ischemickou encefalopatií se setkáváme u předčasně narozených dětí nebo u dětí po komplikovaném porodu. Pacienti s touto diagnózou by měli být sledovaní v Centru komplexní péče, které je většinou u porodnice, kde se takové děťátko narodilo. Zásadní je vyšetření neurologem a poté rehabilitace.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká