Kdy učit na nočník?

Zodpovězené
13. únor 2021

Dobrý den,

chci se zeptat, kdy je nejvhodnější začít učit dítě na nočník?

Můj pediatr doporučil v roce a půl, ale hodně matek zde na fóru dává dítě třeba už od roka, což mi přijde hrozně brzy.... Tak by mě zajímalo, jak to tedy je.

Děkuji

Dobrý den,

ano, je to příliš brzy... už jsem na podobné téma zde na Koníkovi reagovala. Podle mých pracovních i osobních zkušeností nastává vhodná doba k zahájení odplenkování okolo druhého roku. Do té doby je to trápení batolete i maminky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová