Natlučené přirození. Je třeba to více řešit? Na co si dát pozor, kdyby se to opakovalo?

Zodpovězené
22. únor 2021

Dobrý den,

včera se dcera (2 roky) koupala a asi tvrdě dosedla na hračku. Při vyndání z vany jsem si všimla nateklého pošťěváčku s drobným poraněním kůže. Vzhledem k podráždění v plenkové oblasti kvůli růstu zubů na radu Dr. Mažeme imazolem. Druhý den ráno už to měla nateklé míň, evidentně jí to neomezuje.

Má otázka zní: Mám to víc řešit? Na co si dávat pozor, pokud by se to v budoucnu opakovalo?

Moc děkuji.

Dobrý den,

jestliže si dívka na bolest v oblasti genitálu nestěžuje, močí bez potíží, moč je normálního vzhledu, bez příměsi krve (např. růžová), pak je vše v pořádku. Při pálení či jiném dyskomfortu doporučuji ještě sedací koupele, např. v řepíku, 2x denně.
Prevence? Nic speciálního mě nenapadá, dítě si musí udělat vlastní zkušenosti.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová