Neštovice a očkování MMR. Kdy nejdříve po neštovicích očkovat?

Zodpovězené
26. lis 2019

Dobrý den,

mám dvouletého syna a měli jsme jít na očkování Priorixem, jenže se obávám, že jsme v inkubační době neštovic. Starší syn chodí do školky a mají je teď ve třídě. Nerada bych řešila obojí zároveň, jak reakci po očkování, tak neštovice. Musí to být pro tak malé tělíčko šílená zátěž a očkovat teď v žádném případě nedovolím.

Zajímá mě, po jak dlouhé době v případě neštovic, je ideální očkovat?

Moc děkuji za odpověď 🙂

Dobrý den,

Váš dvouleťák je nyní 21 dní od posledního kontaktu v inkubaci planných neštovic, takže to bych očkovat nedoporučila. Jestliže pláňaty onemocní, doporučuji očkovat živou vakcínou MMR nejdříve za měsíc po úplném vyhojení puchýřků, resp. stroupků.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová