Nezahojený pupík u miminka. Mám jet k lékaři nebo čekat?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den,

syn má zítra měsíc a pořád nemá zahojený pupík. Pahýl mu ustřihli už v porodnici. Pupík je zarudlý a vytéká z něho žlutavá tekutina (asi hnis?), která pupík vždycky jakoby slepí stroupkem. Snažím se stroupek odstraňovat lihem a při koupání vodou. Nezdá se, že by pupík zapáchal, okolí zarudlé není, jen vyloženě ten pupík viz. foto. Teď jak jsou ta horka, tak se snažím, aby ho měl pořád na vzduchu.

K MUDr. jdeme až na šestitýdenní kontrolu, tak nevím, jestli plašit a jet tam rovnou, nebo je to jen banalita a mám prostě dál vytírat lihem a čekat až se zahojí?

Děkuji

Dobrý den,

zarudlý pupík se sekrecí je určitě důvodem návštěvy lékaře. Doporučuji navštívit Vašeho praktického lékaře pro děti a dorost.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká