Očkování. Která jsou povinná a nepovinná?

Zodpovězené
4. bře 2021

Dobrý den, paní doktorko

chtěla bych se zeptat... Mám 15měsíční miminko a máme za sebou už povinné očkování a k tomu jsem dala jedno nepovinné Prevenar 13. Po dnešku už taky hotové. Dnes mi paní doktorka oznámila, že za měsíc zase očkování - zarděnky. A samé očkování.... Nutí mi i nějaké na menigokoky.

Prosím Vás, napište mi, ať vím, která očkování jsou povinná a nepovinná.

Děkuji

Dobrý den,

povinná: v kojeneckém věku je očkování šestivalentní vakcínou, aktuálně Hexacimou, ve schématu 2+1, v batolecím věku Priorixem (to jsou zarděnky, spalničky, příušnice).
Tato očkování se opakují ještě v 5 letech (1x Adacel a 1x Priorix) a v 10 letech (1x Boostrix polio).

Ostatní očkování je vhodné, doporučené, nepovinné.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová