Pocit "knedlíku" v krku. Co to může být?

Zodpovězené
20. črc 2023

Dobrý den,

prosím Vás o radu, už asi 9 dní mám pocit knedlíku v krku. U doktorky jsem byla a tam mi nic nenašl, tak se chci zeptat, co na to pomůže.

Děkuji

Dobrý den

může se jednat o počínající virózu (postupně se může vyvinout rýma či bolest v krku. Z chronických (déle trvajících) obtíží by to mohl být gastroesofageální reflux (který se mimo jiné může projevovat pálením žáhy), dále také zvětšené krční mandle.

Pokud se nevyvinou příznaky virózy a obtíže budou přetrvávat, doporučuji navštívit buď praktického lékaře či ORL lékaře (nosní, ušní, krční ambulanci).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká