Podráždění od spodního prádla. Poraďte mi, prosím, co s tím dělat?

Zodpovězené
18. dub 2020

Dobrý den, paní doktorko,

před pěti dny jsme začali u syna zkoušet odplenkování. Nejde o to, jak nám to jde nebo nejde, ale o to, že syn (24 měsíců) má v místě gumiček slipů velice podrážděnu pokožku. Prádlo je vyprané v prášku jako ostatní oblečení, nic ostrého, hrubého a podobně jsem tam nenašla. Je vidět, že ho to svědí nebo bolí, pořád se tam chytá, škrábe. Jsou to začervenalé suché fleky. Mám stach, aby z toho nepříjemného pocitu nezačal spodní prádlo odmítat.
Celkově má citlivou pokožku, podle pediatričky má i ekzém - jedna tvář je červenější a sušší, někdy toto i na předloktích - mažeme Excipialem, koupeme ve vločkách. Při větších výkyvech teplot je to horší.

Poradíte mi, prosím, co s tím dělat?

Nechci mu zase dávat pleny, když už jsme se do toho pustili a stejně by se problém asi zase příště vrátil.

Děkuji

Dobrý den,

dětská kůže je velice jemná a citlivá, proto vyžaduje zvýšenou péči. Zkuste promazávat suchá místa Lipobází (krém je na recept) a změňte střih spodního prádla - místo slipů volné kraťásky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová