Růstové bolesti. Mohou být příčinou?

Zodpovězené
11. bře 2020

Dobrý den,

moje dcera (7let), se již 5. týden nepostavila na nohu. Stalo se jí to ve škole v družině, není si vědoma úrazu, z ničeho nic ji začala bolet noha v oblasti nártu. První 2 dny měla nárt lehce oteklý, má ho hodně citlivý na dotek. Chodí o berlích, v noci se budí ubrečená, že jí brní prsty. Nejdříve jsme byli na chirurgii, kde jí udělali rentgen, kosti v pořádku. Poslali nás k ortopedovi. Ortoped řekl, že má zkrácené šlachy a přisuzuje to k růstu. Naše dětská doktorka brala na vše krev a krev v pořádku. Dělali i sono žil a také v pořádku. Byli jsme i na neurologii, tak nám doporučili na revmatologii. Jsme objednaní, ale až za měsíc.

Je možné, že by z růstových bolestí 5 týdnů nechodila?

Poraďte, prosím, už jsem zoufalá.

Děkuji, Ewa.

Dobrý den Ewo,

také se mi to nějak nezdá, růstové bolesti bývají symetrické, tj. na obou končetinách, a podle mých zkušeností, i menší intenzity.... je dobře, že je dítě řádně vyšetřené. Ještě bych doporučila některá vyšetření zopakovat nebo doplnit - opakovat náběr krve, včetně krve na lymskou boreliozu, revmatoidní faktor, ASLO, kyselinu močovou, sedimentaci krve. Udělat výtěr krku. Nyní s odstupem opakovat ortopedické (včetně USG a RTG vyšetření kyčle a kolena). Zvážit možnost sádrové fixace nožky.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová