Vyrážka. Co myslíte, že by to mohlo být?

Zodpovězené
10. čer 2022

Dobrý den,

syn, 10 let, má na celém trupu, zadku a stehnech vyrážku (foto přikládám). Vyrážka vůbec nesvědí, žádné jíné potíže nemá. Proti neštovicím i meningokokům je očkovaný.

Vyrážka začala minulé pondělí, kdy měl pupínky pouze na levém boku a v podpaží. Koncem týdne bylo vše zahojeno a za dva dny vyrašila tato masivní vyrážka. Pupínky vypadají jako akné. Pediatra ho viděla a diagnostikovala potničky. Mažeme Imazolem, ale žádné zlepšení nevidím. Vzhledem k tomu, že vyrážka se objevila ráno a syn spí v 20 °C i v létě, mi to na potničky moc nesedí.

Vyrážka vypadá děsivě na obyčejné potničky, i ten průběh se mi moc nezdá, proto prosím o názor více odborníků, ať něco nezanedbáme.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

takto z fotografie se kožní problémy posuzují velmi těžko. Potřebovala bych také více informací ohledně vzniku (snažila bych se najít vyvolávající faktor, např. zda se syn nekoupal v nějakých nečistých vodách, ...). Nicméně potničky bych úplně nevylučovala. Pokud by cca do týdne nedošlo ke zlepšení, doporučuji vyšetření dermatologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká