Firemní půjčka a souhlas manželky. Co ten souhlas obnáší?

Zodpovězené
3. bře 2023

Dobrý den,

manžel je spolumajitel firmy a nyní bude firma pořizovat auto, na které si bude půjčovat u banky, kde je veden jejich firemní účet. Půjčka bude tedy na firmu, ale přesto banka požaduje můj souhlas s půjčkou.

Co tento souhlas obnáší?

Budou mě nějak "lustrovat"? Nebo je to jen formalita, abych byla informována?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

velice pravděpodobně se bude jednat o formální podpis dokumentu, kde prohlásíte, že víte o tom, že si manžel bere úvěr (i když je to na firmu). Záleží, ve které bance to je, nicméně banka si může vyžádat v podstatě libovolnou věc, takže jsou i případy, kdy se posuzuje, jestli třeba manžel nebo manželka nemá negativní záznam v některém z bankovních nebo nebankovních rejstříků.

Hezký den
Ing. Martin Sládek