Hypotéka při rodičovské dovolené. Máme šanci ji dostat?

Zodpovězené
27. led 2023

Dobrý den,

prosím Vás o radu v naší situaci. Jsem na rodičovské dovolené, pobírám 8 300 Kč měsíčně, manžel pracuje na plný úvazek a má cca 28 000 Kč čistého. Rádi bychom koupili byt, ale nevím, zda máme šanci dostat hypotéku, když jsem já doma a ještě dva roky budu. Máme našetřeno zhruba 800 000 a budeme moci ručit i rodinným domem manželových rodičů. Byt bychom rádi koupili do tří milionů.

Je možné za těchto podmínek dostat hypotéku?

O splácení se nebojím, aktuálně platíme 18 000 Kč nájem a vystačíme.

Děkuji Vám za odpověď.

Zdravím Vás,

nelze 100% odpovědět, protože je potřeba znát více detailů. Pokud to ale vezmeme nějak obecně, tak splátka u hypotečního úvěru ve výši 2,2 milionu (koupě za 3 miliony a 800 tis. dáte ze svého) vychází na cca 12.500 Kč/měsíc (splatnost 30 let, úrok 5,49 %).

Pokud by to takto vycházelo a nemáte žádné další úvěry, splatnost můžete mít ještě 30 let, vyjde dobře odhad kupované nemovitosti a pár dalších věcí, tak ANO, teoreticky na hypotéku dosáhnete.

Opravdu je toho ale mnohem více, co by bylo potřeba vědět. Ideálně pokud budete chtít, tak zavolejte a můžeme probrat.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek
tel: 736701225
mail: zdenek.hromek@partners.cz