Proplacení dovolené a konec smlouvy. Automaticky nebo na žádost?

Zodpovězené
18. říj 2019

Dobrý den,

31.12.2019 mi končí smlouva na dobu určitou a nová mi prodloužena předpokládám nebude, vzhledem k tomu, že jsem těhotná. Nárok na PPM mám - jsem v ochranné lhůtě, TP mám 16.4. 2020.
Z letošního roku mi zbývá 15 dní dovolené - bude mi automaticky proplacena po skončení pracovního poměru nebo si o to musím sama požádat?
Na proplacení dovolené po dobu PPM předpokládám nárok mít nebudu, když mi skončí smlouva nebo se pletu?

Moc děkuji za rady.

Dobrý den,

Váš dotaz je bohužel mimo můj obor, proto jsem požádala o zodpovězení účetní.
V případě, že Vám končí pracovní poměr, tak bohužel nemáte nárok na proplacení dovolené.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková