Je práca v strojárskej výrobe bezpečná počas tehotenstva?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

som v 8. týždni a pracujem na stroji v strojárskej výrobe, väčšinou po stojačky 8 hodín. Do strojov sa dáva chladiaca emulzia.

Môže táto práca a výpary z chladiacej emulzie uškodiť dieťatku?

Na začiatku tehotenstva som špinila, tak som bola vypísaná 2 týždne. Hovorila som doktorke, kde pracujem. Včera som bola na kontrole a všetko bolo v poriadku. O škodlivosti práce som sa jej zabudla opýtať.

Odkaz - niečo takéto sa tam používa.

https://www.bio-circle.sk/produkty/ochrana-maza...

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pracovať môžete, pokiaľ nie sú aktuálne žiadne ťažkosti.

Čo sa týka produktov používaných pri strojárskej výrobe, s tým Vám neporadím. Prezistite si konkrétny názov produktu a skúste si to dohľadať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník