Cybex Balios S Lux, Cybex Talos S Lux versus Zopa Move Cross. Který zvládne sníh a vesnické cesty?

Zodpovězené
1. zář 2023

Ahoj,

pro zimní miminko plánujeme koupit dvojkombinaci. Celkem se mi zamlouvá Cybex Balios S Lux, Cybex Talos S Lux a ještě Zopa Move Cross.

Hledám kočárek vhodný na vesnici, který zvládne i sníh. Musí být skladný do auta, protože hodně cestujeme a často budu chodit i sama. Chtěla bych, aby sportovní část vydržela co nejdéle. Rozpočet mám maximálně 10 000 Kč, takže budu asi dívat spíše bazarové kočárky.

Můžeš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

cenový rozpočet 10 000 Kč na bazarovou dvojkombinaci je skutečně těsný.

Pochybuji však, že v bazaru najdeš kočárkové novinky, jako jsou Cybex Balios S Lux a Cybex Talos S Lux.

Pokud ano, tak jsou to spíše jejich předchůdci, a to Cybex Balios S Lux 2020 a Cybex Talos S Lux 2020. Na první pohled se liší designy barev a odpružením konstrukce.

Cybex Talos S Lux vyšel pro rok 2023. Od svého předchůdce S Lux 2020]] se liší především novým pneumatickým odpružením konstrukce, zvýšenou 10kg nosností nákupního košíku a vylepšen byl i způsob zapínání 5bodových pásů, který je nyní podobný tomu v autosedačkách.

Cybex Balios S Lux vyšel pro rok 2023. Od svého předchůdce S Lux 2020]] se liší především novým pneumatickým odpružením konstrukce, zvýšenou 10kg nosností nákupního košíku a vylepšen byl i způsob zapínání 5bodových pásů, který je nyní podobný tomu v autosedačkách. Nový typ odpružení jej posunul do kategorie kočárků vhodných na nerovný terén vesnice, původně to byl kočárek určený do města.

Kočárek Zopa Move Cross je momentálně dostupný v super ceně, protože nedávno vyšla jeho novější verze Zopa Move Cross 2, od kterého se liší celou řadou vylepšení, jako je perforovaná zádová opěrka, výškově nastavitelná stříška a prodlužovací opěrka nohou.

Původní model Move Cross je určený pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak i po nerovných cestách vesnice. Nižší váha a dobrá manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením spolu s nástavbou umístěnou na konstrukci. Obousměrné sportovní sezení lze napolohovat do téměř naprosto rovného lehu. Hluboká vanička i sportovní sezení patří k těm prostornějším na trhu, proto v nich bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Zaujmout by Tě mohl i cenově dostupný model Kinderkraft Nea. Ten je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřete. Ve složeném stavu bude totiž stát přesně tam, kam jej postavíte. Prostorné sportovní sezení patří na trhu k těm prostornějším s možností polohování do téměř rovného lehu.

A do pozornosti Ti dávám i kočárek Zopa Quest. Je určen pro nižší a středně vysoké rodiče, kteří se pohybují jak po městském povrchu, tak po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřete, protože ve složeném stavu bude totiž stát přesně tam, kde jej postavíte. Prostorné sportovní sezení je nekorýtkového typu a můžete jej napolohovat do téměř naprosto rovného lehu. Navíc je jeho zádová opěrka tvořena pevnou větrací síťkou, ta v horkých letních dnech vytvoří uvnitř kočárku příjemné odvětrávání. V zimních měsících se zádová opěrka zase uzavírá vložkou a zajišťuje tak uvnitř teplo a útulnost.

Jelikož plánuješ koupi kočárku z bazaru, tak Ti dávám do pozornosti naše video: „Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru?“

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka