Jaký kočárek doporučuješ na běžný městský terén?

Zodpovězené
15. pro 2023

Ahoj,

koncem března se nám narodí druhý syn a už teď přemýšlíme nad vhodným kočárkem. Při prvním jsme měli Britax Smile III, ale nebyli jsme spokojeni. Byla to 3kombinace a nebyl moc praktický.

Jaký kočárek doporučuješ na běžný městský terén?

Rozpočet do 24 000 Kč, určitě ne 3kombinaci. Tedy maximálně hluboký kočárek s vajíčkem, ale ani vajíčko nemusí být. Mám 2,5letého syna a ráda bych, kdyby se dal ke kočárku připojit stupátko nebo sedátko. Určitě vím, že syn bude chtít miminko kočárkovat, tak by bylo dobré, aby se rukojeť dala nastavit co nejníže, aby dosáhl (má 90 cm). Výhodou je také větší úložný prostor.

Děkuji

Ahoj,

Britax Smile III je spíše kočárek na nerovnější povrch vesnice a ne na běžný městský terén. Je však důležité si vyjasnit, že co považuješ za běžný městský terén. Jsou to rovnější chodníky bez děr, výmolů, štěrku, časté výškové rozdíly v podobě obrubníků a podoných překážek.

Pokud chceš, aby kočárkoval i syn, tak spíš bych volila otočnou rukojeť.

Prohlédni si bratrské modely Coletto Fado a Coletto Fado FX. Oba mají možnost nastavení otočné rodičovské rukojeti ve výšce od 73 do 109 cm. Mají prostorné hluboké korby a také sportovní sedadla. Plus mají možnost připojení sourozeneckého skejtu.

Podobným modelem je Baby Merc Mango. Má kola typu “Futuro” a ta jsou plně odpružená, navíc jsou bezúdržbová (gumová). Není třeba je dofukovat a ani se bát defektu. Typ konstrukce je navzdory spíše robustnějšímu vzhledu udělán kompaktněji než má většina jiných kočárků tohoto all-terrain typu. Výhodou je i uzavíratelný, ale otevřením rozšiřitelný, nákupní košík ve spodní části.

Případně něco modernějšího a hlavně s teleskopickou rodičovskou rukojetí: Kinderkraft Nea nebo Zopa Move Cross 2.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka