Jaký sportovní kočárek do terénu pro 1,5leté dítě?

Zodpovězené
18. črc 2023

Ahoj,

potřebuji poradit s výběrem kočárku pro 1,5letou holčičku.

Máme Babylux Margaret, aktuálně sportovní korbičku. Vždy jsem byla spokojená, ale dcera už v něm moc nevydrží, navíc se často přesunujeme autem nebo autobusem a už mě obtěžuje to neustále rozkládání na dvě části. Je moc velký a těžký, dole nic moc prostor, proto už ho radši nikam neberu, ale zas se kočárek hodí, když dcera už nemůže a mě bolí záda.

Potřebovala bych tedy něco lehkého, co zvládne i terén, takže asi s většími koly (rádi chodíme do lesa a po polních cestách).

Děkuji

Ahoj,

rozumím Ti. Pokud jsi aktivní typ, tak osobně radím přejít na 3kolový kočárek. Obecně se s nimi mnohem lépe manipuluje v nerovném terénu . Sama vlastním model Baby Jogger Summit X3 a na jeho jízdní vlastnosti v terénu nedám dopustit. Je prostě super. O něco lehčím, ale delším modelem je Thule Urban Glide 2.

Nedávno na trh přišla kočárková 3kolová novinka, která Tě možná zaujme. Je to Kinderkraft Helsi. Je určený především pro aktivní rodiče, kteří potřebují skladnější kočárek pro starší dítě od 6 měsíců s dobrými jízdními vlastnostmi do každého terénu i na běh a sport. V případě častého cestování autem a potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením. Pohodlnému ovládání napomáhá otočná rodičovská rukojeť, kterou lze přizpůsobit vlastní výšce.

Podobným modelem je Hauck Runner 2.

Velmi ráda však doporučuji i méně známý model, je jím Graco TrailRider. Tento praktický a cenově dostupný kočárek je určený pro aktivní rodiče s různou výškou. TrailRider je jako stvořený i do náročnějšího terénu, ve kterém určitě oceníš jeho ruční brzdu. Právě s ním si užiješ výlety do přírody, aniž bys musela slevit z komfortu. Odolná 3kolová konstrukce je ideální pro cestování i mimo zpevněnou cestu. Je to díky jeho velkým bezúdržbovým pěnou plněným kolům a také možnosti nastavení tuhosti odpružení. Pohodlné a prostorné sezení lze sklopit do skoro úplného lehu a vydrží až do konce kočárkovacího období. Složíš ho jednou rukou do zcela kompaktních rozměrů a navíc jej může po složení za sebou táhnout jako kufr.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka