Jaký sportovní kočárek pro 16měsíčního syna?

Zodpovězené
8. říj 2023

Ahoj,

potřebovala bych poradit s pokračovacím kočárem pro syna (16 měsíců, 12 kg, 83 cm).

Ráda bych, aby splňoval tyto požadavky:

  • otočné sezení,
  • nenafukovací kola,
  • alespoň nějaké odpružení (máme Adamex Vicco a ten houpe skvěle),
  • co největší a nejprostornější sedák,
  • ideálně úplný leh.
  • výška rodičů 165 a 185 cm,
  • cena tak 15 000 Kč.

Máme ještě Baby Monster Alaska, ale má řadu nedostatků - má malá kola, kopu do zadní nápravy, je tuhý, je cítit každý kamínek a nerovnost na chodníku. je tedy jen do auta na nákupy.

Chodíme většinou po malém městečku, občas nějaká polní cesta.

Líbí se mi Cybex Balios S, Lonex Sport a Zopa Move.

Děkuji

Ahoj,

na začátek vyloučím Cybex Balios S a Zopa Move, protože mají nejméně prostorná sedadla.

Model Lonex Sport má zase zadní osu kol, která Ti bude překážet v dlouhých krocích.

Prohlédni si spíše novější bratrské modely Zopa Move Cross a Zopa Move Cross 2 . Ty jsou otočné a stavěné i na nerovnější povrchy. Jejich konstrukce jsou lehké a dobře se ovládají i jednou rukou. Zároveň jsou skladné a hlavně mají osu kol položenou výše, takže nebrání vyšším rodičům v dlouhých krocích.

Pokud bys chtěla něco ještě více městského, tak si prohlédni bratrský model Zopa Quest. Pro více informací o Quest a jiných vhodných modelech pro Tebe, Ti připnu mou nedávnou odpověď, abych se neopakovala:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka