Jaký sportovní kočárek pro rodiče o výšce 186 a 198 cm?

Zodpovězené
14. srp 2023

Ahoj,

můj mladší syn má 4,5 měsíce, přes 8 kg a 70 cm. Ještě nesedí. Já s manželem jsme také velmi vysocí (186 a 198 cm). Do hluboké korby se mi už pohodlně nevejde, tak hledám nějaký sportovní kočárek, který by splňoval následující:

  • úplný leh ideální i s polohovací oporou pro nohy,
  • otočnost do směru i protisměru,
  • pokud možno co nejskladnější,
  • pokud se dá, tak ne velký těžký,
  • musí zvládat lehký terén,
  • výškově nastavitelná rukojeť - opravdu co nejvýše,
  • možnost nakliknutí vajíčka přes adaptéry výhodou.

Momentálně máme Britax Go Big dvojkombinaci. Splňuje vše potřebné. Problém je, že ve složeném stavu je strašně velký a do auta do kufru se k němu toho už moc nevejde.

Děkuji

Ahoj,

všechny Tvé požadavky splňuje model Cybex Balios S Lux, který prošel redesignem a na trhu se objevil začátkem roku 2023. Má teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť, je lehčí a skladný, otočný ve směru i proti směru jízdy, zvládá lehčí městský terén a autosedačka (tzv. vajíčko) se naklikává bez použití adaptérů.

K Vaší výšce doporučuji i sportovní model Nuna Triv Next, který i přes svoji nízkou váhu 8,72 kg překvapí kvalitní a odolnou konstrukcí. Ta je dobře odpružená a zvládá i nerovnější terén. Zádovou opěrku otočného sedáku lze nastavit do skoro úplného lehu, také do kolmého sedu připomínajícího sed dítěte v jídelní židli. Teleskopicky nastavitelná rodičovská rukojeť ve výšce od 106,5 do 110,5 cm je vhodná pro středně vysoké a vysoké rodiče.

Kočárky, které mají možnost nakliknout vajíčko s použitím adaptérů a zároveň splňují Tvá ostatní kritéria, jsou tyto: Zopa Move Cross, Hauck Walk N Care, Cavoe Moi+ nebo Easywalker Rudey.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka