Který černý sportovní kočárek zvládne terén?

Zodpovězené
9. lis 2022

Ahoj,

máme 6měsíční dítě, které je ještě v hluboké korbě. Náš kočárek je neodpružený s gumovými koly a nezvládá terén. Z uvedeného důvodu hledám kočárek, který s tím nebude mít sebemenší problém.

Požadavky:

  • zvládne les, štěrk, výmoly, hrboly, trávu, pole,
  • odpružený,
  • xxl stříška,
  • úplný leh,
  • prostorné sedák a opěradlo, aby vydržel i pro větší dítě,
  • snadno ovladatelný a skladný,
  • polohovatelná rukojeť,
  • maximálně do 10 000 Kč,
  • polohování nožiček,
  • černá barva (popřípadě stříška jiná),
  • síťka na stříšce překrytá,
  • polohování lehátka s tím, že stříška zůstane ve stejné poloze, čili cloní i vleže.

Najde se takový, který splní všechny mé požadavky?

Líbí se mi Valco Baby Snap Ultra Trend, neboť se dá dát i do protisměru. Problém je, že u nás není v černé barvě a nemá odpružená kola a ani nafukovací. Nebo i Valco Baby Snap 4 Trend Sport, ale u nás není v černé barvě a není odpružený.

Potom se mi líbí Petite&Mars Royal. Ten je odpružený, ale má jen gumová kola.

Stačí taková kola na terén?

Hezký je i Britax B-Motion, ale ten se už nevyrábí. Ideální by bylo, kdyby měl gelová kola a splňoval všechny ostatní parametry.

Děkuji

Ahoj,

kočárky značky Valco nejsou vůbec odpružené, proto Ti je nedoporučuji.

Petite&Mars Royal má kola z tvrzené gumy, to mu však nezaručuje hladký průjezd nerovným terénem. Je to kočárek do města. Pokud chceš neotočný kočárek, který projede i vesnici, tak si spíše prohlédni bratrský model Petite&Mars Street+ Air. Určitě si však přečti jeho hodnocení, protože maminkám po čase nevyhovuje jeho skládání.

Prohlédni si i kočárek Zopa Move Cross, který má větší nenafukovací pneumatiky plněné pěnou s dvojitým odpružením. Tento model by Ti mohl vyhovovat.

Model Muuvo Slick má výše položené sportovní sedadlo. Dětské madlo má položeno blízko a celkově působí více robustněji. Má 52cm výšku zádové opěrky a jeho opěrka nohou je prodloužitelná. Nosnost sportovního sedáku je 22 kg. Pokud Ti po čase nebude překážet 12,5kg váha, tak vydrží až do konce kočárkovacího období.

Moderní look, oblíbenost a cenovou dostupnost nabízí také kočárek Cavoe Axo Comfort. Jeho novější bratrský model, který přišel na trh nedávno, má navíc teleskopicky nastavitelnou rodičovskou rukojeť. Má delší, 50 cm zádovou opěrku, která je dostačující i pro větší dítě.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka