Který golfový kočárek s možností aretace předních koleček je lehký?

Zodpovězené
11. črc 2023

Ahoj,

hledám golfový kočárek, který splňuje požadavky:

  • lehký,
  • zabere co nejméně místa v kufru auta,
  • vhodný i na dovolenou,
  • lehce skládací,
  • s prodlouženou stříškou,
  • polohovatelný - do úplného lehu,
  • s možností aretace předních koleček,
  • dost dlouhá sedací část i zádová opěrka,
  • polohování části pro nožičky (není podmínkou),
  • nosnost alespoň do 20/22 kg,
  • trošku větší kolečka (není podmínkou),
  • alespoň částečně odpružený,
  • kolečka, která něco vydrží,
  • s 5bodovým bezpečnostním pásem,
  • spojená rukojeť (není podmínkou).

Dilema:

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

vyžaduješ-li nosnost 20 až 22 kg, pak Petite&Mars Musca a Lionelo Irma můžeme vyloučit. Oba mají nižší maximální nosnost sedáku (15 kg), která vyhovuje dětem od 6 měsíců do cca 36 měsíců.

A ani Joie Brisk LX nesplňuje Tvá kritéria, protože není lehký a ani skladný. Přestože vsedě je vhodný i pro větší děti díky výše položené stříšce, takže i přes 42 cm vysoké zádové opěrce má dítě dostatek prostoru nad hlavou. Ale při poloze lehu má celkovou ložnou plochu pouhých 75 cm, což může být nedostatečná délka pro větší dítě.

Golfové kočárky jsou určeny pro větší děti a vyznačují se hlavně rozdvojenými rukojeťmi, které připomínají golfové hole. V současnosti se od výroby této podoby upouští, protože je nelze řídit jednou rukou. Jsou nahrazovány sportovními kočárky.

Lionelo Julie One, Cam Compass 2.0, Espiro Nox a Kinderkraft Nubi 2 jsou modely cestovních kočárků, které vyhovují Tvým zadaným kritériím.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka