Lehká trojkolka s ruční brzdou. TFK, Peg-Pérego? A jsou i otočné tříkolové kočárky?

Zodpovězené
17. čer 2020

Hezký den,

poprosila bych o pomoc s výběrem trojkolového sportovního kočárku. Požadavky jsou ruční brzda, zvládnutí terénu a lehkost. Líbí se mi TFK Adventure, ale ten má 13,3 kg, což už mi úplně málo nepřijde. Trojkolky ala Thule s velkými koly se mi nelíbí...

Pak podotázka: Existuje nějaké jiné řešení než korba Multi u těch TFK kočárků - na možnost mít dítě čelem k sobě?

Jsou některé jiné trojkolky otočné?

A ještě Peg-Perego Book Cross. Jaké je Vaše hodnocení? Je lehoučký...

Děkuji

Ahoj!

Lehká tříkolka je trošku problém, protože pokud bude velmi lehká, fyzika jí nedovolí být v terénu dostatečně stabilní. Proto, zejména u tříkolky, třeba trvat na váze přes 10 kg, obvyklých je alespoň 12, plus trošku širším rozkolu zadních kol. Takový kočárek bude mnohem lépe ovladatelný i v terénu, a aby se tam nepřevrátil, musí být právě takový.

U značky TFK si správně, jsou to kvalitní kočárky, a jako jedny z mála (v podstatě je na světě úplné minimum takových - terénních, tříkolových - kočárků) nabízejí tu možnost otočení "sedadla", tedy variabilní korby Multi X. Už to je obrovská věc, tak mě trošku zaskočila otázka, jestli je tam ještě nějaká jiná možnost. Ne, není, to samotné je opravdu velmi unikátní. Já bych ale od TFK doporučila spíše Joggster Trail 2 - je modernější, praktičtější udělaný, i o trochu lehčí (pod 13 kg), a celkově, opravdu funkční a s lepší stříškou.

TFK Joggster Trail 2

K otočnosti jiných modelů, dostupné byly ještě plus mínus dva-tři (v této kategorii). Prvním je Bugaboo Runner, což je především bežecký kočárek, ale tedy s neotočným předním kolem. Možná na něj dát Runner sedadlo, ale s adaptéry i jiné sedadla z BGB kočárků, a tedy je to aktuálně jediná dostupná tříkolka s opravdovým otočným sedákem na trhu.

Bugaboo Runner

Podobným, no dražším a méně dostupným by byl Emmaljunga NXT Challenge.

Emmaljunga NXT Challenge

Druhou, jinou možností je Mountain Buggy - např. model Mountain Buggy Terrain V3 či Urban Jungle V3 podobně jako TFK, nabízejí možnost korbičky předělatelné na sedadlo na dočasné, přechodné období po vaničce. Jsou to úžasné kočárky, hodně je doporučuji, ale v našich končinách nejsou takovými častými, co se dostupnosti týká.

Mountain Buggy Terrain V3

Mountain Buggy Urban Jungle

Mimo otočných modelů je určitě lehkou a praktickou tříkolkou i do terénu Baby Jogger City Elite, což je opravdu kočárek, se kterým každá mamina, co ho má, je spokojená. Váha je kousek pod 12 kg, ale otočnost ani nic takového speciálního nenabízí.

Baby Jogger City Elite

K Peg Perego Book Cross - ok, ale není to terénní kočárek, je to spíše běžné Peg-Pérego řady Book s trošku lepší ovladatelností. Na výkon zbývajících zmíněných se nechytá, ale jako městský kočárek je zcela fajn.

Peg-Pérego Book Cross

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.