Moon Rocca versus Cybex Balios. Který je lepší?

Zodpovězené
3. led 2024

Ahoj,

prosím o radu při výběru kočárku. Velmi se mi v prodejně líbil kočárek Moon Rocca 2023. Byl velmi lehký, ale všechny maminky chválí Cybex Balios.

Čekám první miminko, jsem 171 cm vysoká. S kočárkem budu chodit na procházky a sem tam i do města.

Můžeš mi poradit?

Děkuji za odpověď

Ahoj,

jednoznačně má novinka (pro rok 2023) v podobě Cybex Balios S Lux více plusů než kočárek Moon Rocca Edition +. A to:

  • zvýšená nosnost nákupního košíku na 10 kg,
  • dostupnost náhradních dílů,
  • přibylo nové pneumatické odpružení konstrukce,
  • kolmý sed,
  • memory button (paměťové tlačítko), stačí při otáčení/odnímání stisknout (ne držet),
  • váha kočárku s nasazeným sportovním sedadlem – 11,7 kg.

Podobně nabitý kočárek, který lze dát na stejnou úroveň s Balios S Lux, je jednoznačně nový Britax Smile 5Z pro rok 2024. Tento model je určen pro středně vysoké a vyšší rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu a také po nerovných cestách vesnice. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sportovním sedátkem na konstrukci v obou směrech. Navíc není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, jelikož ve složeném stavu stojí sám. Sportovní sezení patří na trhu k těm prostornějším a lze jej napolohovat do skoro naprosto rovného lehu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka