Skladný kočárek pod 7 kg na léto a po Praze. Který bys doporučila?

Zodpovězené
4. únor 2020

Ahoj,

v současné době máme super bytelný sporťák, ale nevejde se nám do dveří jesliček a je také hrozně těžký - má cca 13 kg a já ho s dítětem nezvednu. Tak se mi s ním špatně cestuje s MHD po Praze. Zabírá také celý kufr. Hledáme proto kočárek, ktery bude skladný, respektive fakt superskladný a hlavně lehký. Řekněme, že 7,5 - 8 kg už je hodně. Ideálně do 7 kg.

Mám hlavní podmínku, aby měl dobrý sed. Měla jsem minule léto Moon SL a malý v něm byl v takové divné poloze, jak kdyby sklouzává dolů ze sedačky. Také se nám dost rychle pokazil. Byla jsem překvapená, byl s ním problem na všech frontách.

Vím, co skladný kočárek přibližně obnáší a znamená, takže nečekám zázraky. Byla bych ale ráda, kdyby byl odpružený aspoň tak, jak se u těchto kočárků dá, šel alespoň do částečného lehu a pokud by měl polohovatelnou opěrku nohou, byl by to úplně ideál. Syn je strašný prcek a nechci, aby mu nohy pořád vysely ve vzduchu.

Rozpočet máme tak do 6 - 6,5 tisíc. Nemáš pro nás prosím nějaký tip?

Vím, že už nechci žádný Moon a určitě ne Valco, ačkoliv ty bývají už dost těžké na to, co hledám.

Děkuji

Ahoj!

Cybex Eezy S+

mně osobně přijde jako nejvhodnější volba, co se týče poměru váhy, velikosti, komfortu sezení a jízdních vlastností. Seženeš ho už i pod 6 000 Kč - a byl by asi i mou nejlepší možností.

Mimo toho by se vyplatilo podívat i na Baby Jogger City Tour 2

Baby Jogger City Tour 2

ano, je trošku dražší, ale kvalitní a super jízdně, jakož i komfortem děťátka (pro danou kategorii, samozřejmě). Ještě lepší, no drahší, vhodný však i bazarový, by byl i Baby Jogger City Mini Zip.

Baby Jogger City Mini Zip

Pokud ale píšeš, že syn je prcek, možná by stál za zvážení i Lionelem Julie.

Lionelo Julie

Polohuje se páčkou, tak je sed kolmější. Je to ale levnější kočárek, takže počítej s kompromisy ohledně komfortu, kol i odpružení - ale možná ta nízká cena vyváží jednodušší model, který ti nebude líto využívat.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.