Sporťák/golfky na výlety - kompakt do kufra auta. Ergobaby Metro, Cybex Beezy, Moon SL, Joie Pact, ABC Design Ping?

Zodpovězené
8. únor 2021

Dobrý den,

mohla byste mi prosím poradit skladný sportovní/golfový kočárek, který by byl využíván na jízdu po městě (někde kočičí hlavy) a výlety?

Mám Oyster 2, jenže s tím mám problém ho dát do kufru auta a musím oddělávat sedací část, aby se vešel. Tak bych ráda kočárek, co se mi tam vejde celý. Dívala jsem se na Ergobaby Metro a nebo Cybex Beezy, Moon Sl, Joie Pact, ABC Design Ping, ale nevím, zda by byly vhodné. Syn má 2 roky a 12 kg.

Děkuji

Ahoj!

Absolutně chápu, že po něčem, co ti zabírá více prostoru v kufru, a pro větší dítě, bys chtěla něco hodně skladného. Je ale moc důležité si uvědomit, že teď skáčeš z full-size, plnohodnotného otočného sportovního kočárku, k tomu nejmenšímu na trhu, originálně určeného pro cestování letadlem, mikro pochůzky, do MHD… A tak si dovolím tě varovat, že při jakémkoli běžnějším používání to po Babystyle Oyster 3 budeš strašně moc cítit. Takovéto malé kočárky taky na kočičích hlavách budeš slyšet, jako i ovládání nebude žádná lahoda.

Babystyle Oyster 3

Proto si dovolím tě raději usměrnit na něco takového lehčícho a skladnějšího, ale mid-size. Já bych se dívala na něco jakoOyster Zero,

Babystyle Oyster Zero

nebo pak 3D složitelný Thule Spring.

Thule Spring

Budou stačit jízdně i prostorově až do konce, a vydrží i ty kočičí hlavy, co jsou pro kočárek skutečný terén (=zátěž). Vím, o trochu větší i dražší kočárky, ale když se ti kočárek, sice malý, časem rozviklá nebo dítě v něm bude jako tlačenka, nebudeš ráda. Na občasné přesuny, cesty MHD či letadlem to postačí, ale každodenní ježdění, to ti s mini kočárkem spíše nedoporučuji.

A jestli opravdu něco malinkatého… raději koukni na něco s většími koly, nebo alespoň kvalitnější, časem ověřenější Baby Jogger City Mini Zip by byl takovým prvním doporučením

Baby Jogger City Mini Zip

a Cybex Eezy S+2 jako “možná by fungovalo”…

Cybex Eezy S+²

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.