Sportovní trojkolka. Která je lepší do terénu i na běh - Joie, Britax, Hauck?

Zodpovězené
7. říj 2019

Ahoj rádkyně,

chtěla bych Tě poprosit o radu. Nemohu se rozhodnout, který ze tří sportovních kočárků vybrat a bude splňovat, co bych ráda. Miminko se narodí v zimě, a proto taky dávám větší důraz na sportovní verzi. Korbičku využijeme stejně pouze půl roku. Bydlíme ve městě, ale sem tam zajedeme i do terénu na výlet do hor, lesa nebo parku. Nejvíce ho však asi budu využívat ve městě, ovšem ne po úplně rovných, ale někdy i dost hrbolatých chodnících. Chtěla bych po porodu pokračovat v běhu, takže občas i běh a brusle.

Líbí se mi Joie Crosster, ovšem je dost těžký, jak už tu je zmíněno a nevím, jestli to v mém ježdění nebude moc velká přítěž - ale zase se mi zdá kvalitní. Pak se mi líbí Hauck Rapid 3R. Myslím si, že to je zlatá střední cesta, ani top, ale jsou i horší. No a třetí je Britax B-Motion 3 Plus. Neumím jako prvorodička posoudit, který ze tří kočárků bude vyhovovat a bude pro komfort miminka nejlepší.

Moc díky za odpověď.

Ahoj!

Joie Crosster je dobrá volba se super poměrem ceny a kvality. Určitě nejlepší z tvých zmíněných, i když tedy vyšší váha a menší skladnost jsou jeho nedostatky. Na sport však potřebuješ kvalitní a odolný kočárek s většími koly, tak proto je to topka, tedy alespoň ze zmíněných tří.

Joie Crosster

Britax B-Motion 3 Plus je fajn kočárek na město i nějaký ten terén, ale vysloveně na běh či brusle bych ho, pokud to tedy není extrémně občasně, určitě nebrala. Velikost kol není dostatečná a celkově kočárek tomu není přizpůsoben.

Britax B-Motion 3 Plus

Hauck Rapid 3R je v podstatě stejným problémem. Na město, možná trochu nerovností, ok, ale na těžší terén a nebodaj sport není dost pevný, kvalitní, stabilní, ani velikost a typ kol mi nesedí.

Hauck Rapid 3R

Já osobně bych, mimo zmíněného, ​​ale poměrně těžkého Crossteru, šla jednoznačně do něčeho jako Baby Jogger City Elite (resp. vyššího modelu Summit X3). Klidně i z druhé ruky - jsou to dobré, kvalitní kočárky, a také praktické. Opravdu se tu oplatí vsadit na kvalitu.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger Summit X3

Kromě nich je v dostupnější cenové kategorii i Casualplay LOOPi, který bych si pořídila ve verzi Allroad, a k nim dokoupila tříkolový nápravu na běhání Running. Budeš tak mít kočárek praktický na denní ježdění, ale i na sport - a to plnohodnotný, jelikož na reálné běhání a sport je nejlepší náprava s předním kolem neotočným.

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Tyhle navíc spomenuté jsou kompatibilní i s hlubokými korbami, takže je využiješ plnohodnotně i od narození.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.