Srovnání Britax Smile 5Z verus Joolz Day5. Který vybrat?

Zodpovězené
26. pro 2023

Dobrý den,

váhám mezi kočárky Britax Smile 5Z a Joolz Day5. Chtěla bych Vás poprosit o doporučení, který zvolit.

Hledám kočárek vhodný pro rodiče vysoké nad 175 cm, do města i občas do terénu, s odolnými koly, dobrým odpružením, s možností úplného lehu, velkým nákupním košíkem.

Vzhledově se mi víc líbí Joolz Day5 i tím, že by měl být lehčí a tím myslím i jednodušší na manipulaci (u verze se sportovním sezením). Ale zvažuji, zda za tu vyšší cenu stojí.

Děkuji za radu.

Ahoj,

v první řadě Tě chci jemně vyvést z omylu. Většina maminek předpokládá, že když je kočárek lehčí, tak se s ním i lépe manipuluje. Ne vždy to ovšem platí.

Dobrá manipulovatelnost kočárku jednou rukou nezávisí pouze na jeho váze + váze dítěte. Souvisí s ní hlavně typ odpružení kol a velký vliv má i samotný materiál kol. Například kočárek Nuna Mixx Next, který má, navzdory průměrné váze (12,53 kg), výbornou manipulovatelnost. Je to díky jeho inovativnímu typu odpružení (tzv. závěsné) a materiálu kol. Tento kočárek i s 12kg dítětem jede jednoduše sám. Velmi lehce zdolává zatáčky či jiné rychlé manévry a projde i nerovnějším povrchem. Zároveň je zcela skladný a se systémem skládání – tzv. na plocho, a to spolu s nasazeným sporťákem na konstrukci kočárku.

Osobně bych Ti radila spíše kočárek Britax Smile 5Z. Má oproti modelu Joolz Day5 více výhod:

  • Absence zadní osy kol, která nebrání rodičům v delších krocích.
  • Sportovní sezení v poloze lehu má výborné řešení bočnic. Ty dítě chrání před větrem a chladem, a tedy tvoří útulnější a lépe chráněné místo.
  • Když už jsem u sezení, tak Day5, i když je prezentován jako kočárek s úplným rovným lehem, má tvar sezení v lehu přece jen z části korýtkový. To nevím, zda je pro tebe výhoda, nebo nevýhoda. Záleží hlavně na tom, co ty sama upřednostňuješ, nebo zda dítě nebude mít vrozený reflux, při kterém je tvar korýtka doporučen pediatry.
  • Má odolnější nenafukovací pneumatiky s pěnovou výplní, které jsou oproti klasickým pěnovým kolům Day5 více odolnější.
  • Odpružení pneumatického typu konstrukce spolu s odpružením kol je při jízdě s Smile 5Z mnohem citelnější a pohlcující otřesy.
  • Jeho hodnocení jsou velmi pozitivní a pouze odrážejí kvalitu práce a vývoje, který jeho výrobce do modelu vložil.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka