Ako inak okrem zaväzovania prsníkov a hormónalnych tabletiek zastavím mliečko?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

som 2 dni po pôrode a mlieko sa ešte úplne nerozbehlo. Chcela som dojčiť, ale zo zdravotných dôvodov to budem asi musieť ukončiť. Užívam Dopegyt a Detralex. Tie sa pri dojčení môžu. Asi budem musieť nasadiť také, ktoré sa pri dojčení nemôžu.

Ako inak okrem zaväzovania prsníkov a hormónalnych tabletiek zastavím mliečko?

Medocryptine nechcem užívať.

Ďakujem

Dobrý deň,

ukončenie laktácie môžete skúsiť prirodzene tak, že pri naliatych prsiach budete odsávať do úľavy, nie dlhšie. Odsajete alebo ručne odstriekate tak, aby prsia neboli tvrdé. Potom schladíte – napr. chladivý obklad – mrazený hrášok do utierky a do podprsenky. Pite mätový a šalviový čaj. Laktácia postupne opadne a mlieko sa prestane tvoriť.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová