Kedy je vhodné nasadiť Benedikt a Senovku?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom podpory dojčenia. Termín pôrodu mám o mesiac. Bude to asi sekcia.

Kedy je vhodné nasadiť Benedikt a Senovku?

Mám bylinky užívať už aj pred pôrodom?

V akej forme?

Môže sa pri dojčení piť čaj z alechemilky a ostružiny malinovej?

Majú vplyv na mlieko/dojčenie?

Okrem toho mam kúpený čaj od Weledy na dojčenie.

Ďakujem

Dobrý deň,

z môjho pohľadu nie je potrebné "nasadiť" žiadne podobné prostriedky. Ste zdravá mladá žena, dokáže uživiť svoje dieťatko. Pre spokojnie je najdôležitejší predovšetkým čo najintenzívnejší popôrodný kontakt s bábätkom. Bylinky môžu podporiť, pomôcť, ale dojčenie rozhodne nezaistia.

Veľmi odporúčam nechať si po pôrode bábätka svojom brušku tak dlho, pokiaľ sa samo neprisaje. Môže to trvať aj hodinu alebo viac. Potom dojčite tak často a tak dlho ako bábätko chce, najdlhšie po 3 hodinách. Poobzerajte sa po dobrej LP v okolí, ktorá by mohla poradiť v prípade problémov.

Veľmi odporúčam https://www.mamila.sk/sk/uvod, kde sa môžete inšpirovať.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová