5týdenní dcerka někdy po kojení blinká. Je to kvůli tomu, že se nahltala vzduchu?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

mám 5týdenní holčičku, která papá a také tloustne. Nejsem si jistá, zda je dobře přisátá. Po každém kojení si odříhne. Někdy spí, je neklidná a i po hodině si odbrkne a trošku vyblinká.

Může to být způsobeno tím, že se při kojení nahltá vzduchu a papá dost hltavě?

Nebo to souvisí s kolikou?

Děkuji

Dobrý den,

je to zcela normální a nemusí to souviset ani s kolikou či polykáním vzduchu. Miminka zkrátka občas ublinkávají, pokud to není obloukem do dálky, jen občas a miminka to nějak zásadně neobtěžuje, není důvod to řešit. Pomoci může kojení ve vertikální poloze - např. savčí.
Pokud miminko dobře prospívá, není důvod se bát, že je cokoli v nepořádku.

Gratuluji ke spokojenému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová