Benedikt + Pískavice. Jak dávkovat, když už piji kojící čaj od Weledy?

Zodpovězené
28. únor 2022

Dobrý den,

mám skoro 2měsíčního syna, dostává moje odsáté mléko + UM (špatně se přísává, prsa nabízím před každým krmením, ale myslím si, že vytáhne pár kapek - má krátkou podjazykovou uzdičku, 15.3. jdeme na střižení). Ráda bych navýšila tvorbu mléka. Zakoupila jsem produkt od firmy Nástroje Zdraví - Benedikt lékařský extra a Pískavice řecké seno. Na obale je uvedeno dávkování 1-2 kapsle denně. Kapsle obsahuje 400 mg Benediktu - sušená kvetoucí nať, 115 g vegetariánská kapsle, Pískavice 500 mg v kapsli. Na Mamila.sk ale píšou 3x3 kapsle denně. Piju ještě kojící čaj od Weledy, který též obsahuje Pískavici.

Ráda bych znala Váš názor.

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

obávám se, že nejsem kompetentní k takto přesné odpovědi. To je spíše dotaz pro bylinkáře/bylinkářku. Přiznám se, že v otázce kojení a laktace nejsem zastánce doplňkových prostředků (homeopatika, bylinky, doplňky stravy). Dobře živená středoevropanka dokáže "vyrobit" pro své děťátko dostatek mléka i bez nich. Mohou podpořit, ale kojení "nezařídí". Kojení je otázkou mnoha faktorů - hormony, chemie, kontakt, psychika, výživa atd. a jejich souhry. Tím, že budete brát nějaké množství bylin, dostatek mléka zajistit nelze.

Základní podmínkou kojení je kontakt s miminkem. Co nejčastější, co nejúžší, co nejdelší. Váš mozek zkrátka musí neustále cítit, vědět, že mláďátko je nablízku a je třeba pro něj tvořit obživu. Dalším faktorem je samotné kojení. Předpokládám, že u Vás již byla LP, pokud ne, velmi doporučuji, aby LP kojení viděla a mohla poradit.

Takto online Vás mohu odkázat na web www.prirozenekojeni.cz, kde najdete cenné rady a tipy.

Dobrá zpráva na závěr - je od Vás úžasné, že chcete kojit a věnujete kojení takové úsilí. Kojit může většina maminek a pokud dojde k odstavení, jde často o nekompetentní rady a okolí, které maminku nepodporovalo a dávalo spíše antikojo rady.

Moc držím palce, aby se zadařilo.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová