Budu muset úplně přestat kojit?

Zodpovězené
21. bře 2022

Dobrý den,

mám problém, který mě velmi trápí. Doposud jsem kojila bez problémů a mám dostatek mléka. Můj čtyřměsíční syn začal z jednoho krmení na druhé úplně odmítat prs. Nemá zájem se ani přisát, pouze pláče a chce láhev. Dokonce ani v noci nechce pít z prsu. Má týden v ústech žábu. Když ji dostal, tak upřednostňoval prs. Také jsem dostala i svou druhou MS po porodu, ale první dny menzesu pil normálně. Snažím se mu rychle vyměnit láhev za prs během jídla, ale jakmile zjistí, že je to bradavka, tak začne plakat. Večer před spaním je dokrmován láhví UM už asi dva měsíce. Dosud s tím také nebyl problém.

Budu muset úplně přestat kojit?

Děkuji

Dobrý den,

důvodů může být více. Z toho, co popisujete vidím jako největší problém večerní dokrm lahví. Je velmi typické, že mimi zpočátku nemá problém se kojit i dostávat lahvičku. Typické obobí je 3. - 4. měsíc, kdy si prostě vybere. Vybere si vždy lahev, pití z ní je snadnější, rychlejší, méně náročné. Mimi zkrátka ví, že když bude u prsu "zlobit", nakonec dostane lahvičku. Velmi dobře ví, že je mu pití z lahvičky příjemnější, a tak jej preferuje.

Co nyní - lahvičku úplně zrušte a zkuste najet na SOS kojorežim, tedy kojit, kojit a kojit. Hodně kojit v noci, spát s miminkem a kojit i v polospánku průběžně. Pokud by se nedařilo, zkuste dát dokrm cévkou přímo u prsu, ačkoli u starších dětí už to není tak snadné.

Je možné, že vše ještě zachráníte a mimi se opět vrátí ke kojení.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová