Jak rozjet laktaci z druhého prsu?

Zodpovězené
21. dub 2023

Dobrý den,

můj syn má 17 měsíců a posledních pár měsíců se kojí jen z jednoho prsu. Když jsem se mu snažila nabídnout druhé prso, vždy jen protestoval a chtěl ten první prs. Z toho druhého mi tedy klesla produkce mléka. Vadí mi, že se blíží léto a rozdíl mezi prsy je velmi patrný.

Dala by se rozjet laktace i z druhého prsu?

Například odsáváním.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nezbyde, než to zkusit. Laktace se zvýší, pokud se zvýší poptávka - odsáváním nebo kojením.
Pokud dítě prso odmítá, je třeba odsávat. Uvidíte, zda to zabere, a pokud zaznamenáte úspěch, můžete zkusit k prsu i přikládat.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová