Jakou láhev na vodu dát miminku, abych neohrozila kojení?

Zodpovězené
13. led 2023

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně způsobu podávání vody miminku. Na trhu se nachází mnoho druhů lahví, mám však obavy, abych tím neohrozila kojení. Samozřejmě mu budu podávat vodu i ze lžičky, jen mě zajímá, jestli jsou i láhve jako vhodná alternativa.

Mohu zvolit láhev s dudlem, přes který voda teče jen při zakousnutí, nebo je lepší láhev s brčkem?

Děkuji

Dobrý den,

nejdůležitější informace je, že kojené miminko, tedy kojené na požádání, tak často a tak dlouho, jak samo chce, nepotřebuje vodu, čaj, šťávu, ani jinou tekutinu až do ukončeného 6. měsíce věku a ani poté není třeba to s vodou nijak přehánět. MM mu zajistí naprostý dostatek tekutin.

V průběhu zavádění příkrmů můžete začít učit dítě pít - tedy ne sát, ale pít ve smyslu nechat natéct do úst vodu a spolknout ji. To je zcela jiný způsob přijímání tekutin a nelze se naučit jinak, než z nádob, které jsou bez dudlíku, které se nesají. Doporučuji tedy nádobu max. s pevným tvrdým nástavcem s dírkami, který teče. Můžete použít i např. panákovku - malou sklenku ze silného skla s malým průměrem. Nechejte mimi, ať pití samo zkouší - např. ve vaně. 🙂 Na samostatné pití nespěchejte, pokud kojíte na požádání, není třeba se bát, že mimi nebude mít dostatek tekutin.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová