Je bezpečné pít tvrdý alkohol, když ještě kojím?

Zodpovězené
2. zář 2022

Dobrý den,

3x za den kojím 1,5letou slečnu. Během dne je to spíše k uklidnění kvůli zubům a večer k lepšímu spánku.

Blíží se nám jedna oslava a přemýšlím nad tím, že jestli si můžu dopřát i tvrdý alkohol. Jinak nepiju vůbec ani víno a ani pivo. Dcerka se mi v noci budí 1x ke kojení.

Je bezpečné pít tvrdý alkohol, když ještě kojím?

Přechází alkohol do mateřského mléka?

Děkuji

Dobrý den,

jestli jde o jeden malý panák slivovice, pak asi není problém, ale větší množství tvrdého doporučit nelze. Do MM jde zhruba stejné množství alkoholu jako do krve. Jak rychle, to záleží na rychlosti Vašeho metabolismu, Vaší váze a dalších faktorech.

Moc gratuluji ke krásnému dlouhodobému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová