Je vhodné koupit odsávačku již před porodem?

Zodpovězené
29. srp 2022

Dobrý den,

pomalu se snažím kompletovat seznam výbavičky pro miminko a všimla jsem si, že je tam odsávačka mléka.

Je vhodné ji koupit před samotným porodem a vzít si ji už do porodnice?

Přemýšlela jsem alespoň nad Lansinoh silikonovým kolektorem.

Je lepší ruční nebo elektrická?

S jakými máte lepší zkušenost?

Děkuji

Dobrý den,

myslím, že pořizovat odsávačku preventivně není nutné. V porodnici většinou mají k zapůjčení, případně se dá půjčit v některých zdravotnicích potřebách i domů. Pokud vše půjde přirozeně, nebude nutná. Odsávačku doporučuji pouze v případě, že není možné normálně kojit (např. ze zdravotních důvodů a separaci miminka) nebo v případě přebytků mléka než se laktace přizpůsobí (zde lze odstříkávat i ručně).

Pokud je odsávačka nutná z výše uvedených důvodů, pak je určitě lepší a praktičtější elektrická.

Držím palce, ať jde vše dobře.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová