Kojenie a antidepresívum Serlift - skúsenosti?

Zodpovězené
22. lis 2018

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať - aké máte skúsenosti s kojením a braním antidepresíva Serlift?
Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den, Serlift je možné brát při kojení. Běžnou dávkou je 50-200mg. Do MM se dostane jen velmi zanedbatelné množství účnné látky. Proto je kojení i při braní antidepresiv zdravější, než nekojení, a to jak pro dítě, které i přes malou dávku účinné látky dostává v MM přesně to, co potřebuje, tak i pro maminku, protože statisticky se ukončením kojení zvyšuje riziko psychiatrické diagnozy. (zdroj www.mamila.sk)

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová