Mám vpadlou bradavku. Mám si pořídit formovače bradavek?

Zodpovězené
5. dub 2024

Dobrý den,

jsem na začátku 33. týdne, čekám své třetí děťátko. Od kojení druhé dcerky mi zůstala jedna bradavka vpáčená dovnitř. Měli jsme s dcerkou těžký rozběh, ale nakonec jsme se pěkně vydrželi kojit až do dvou let. I třetí dítě bych moc chtěla kojit, ale bojím se, že mi to kvůli vpáčené bradavce nebude umožněno. Koupila jsem si pumpičku na vytvarování bradavky, ale to pomůže jen na malou chvíli.

Co mi doporučujete?

Mám si pořídit formovače bradavek?

Má to nějaký smysl?

Děkuji

Dobrý den,

je to Vaše třetí miminko, jste zkušená maminka, kojení jste zvládla a víte, že to jde i s vpáčenými bradavkami. Bradavky a prsa ještě budou pracovat, je možné, že jak se po porodu nalijí, jak začnete kojit, bradavka se vytáhne. Vytáhnout ji může také odsávačka, jak píšete.

Formovače neuškodí, zázraky bych nečekala, ale jak vždy říkám, miminka se zvládnout přisát i na holou kůži, bradavku příliš nepotřebují. Viděla jsem kojení s plochými i vpáčenými bradavkami a dětem to nedělalo potíže. Někdy musí déle hledat, najít si "svůj styl", určitý fígl, jak se přisát, ale každá bradavka byla vyrobena tak, aby se z ní mohlo miminko nakojit.

Moc držím palce a gratuluji ke 3. miminku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová