Novorozenec se špatně přisává. Jak to změnit?

Zodpovězené
26. zář 2019

Dobrý den,

prosím o radu.

Mám 3 týdenní holčičku. Příjde mi, že má špatný způsob přisátí. Spodní ret nemá dostatečně ohrnutý, takže nemá pusinku široce otevřenou a saje jen bradavku, ne celý dvorec. Příjde mi, že využívá toho, že mléko z počátku samovolně vytéká z prsu. Jako následek toho vydává "mlaskavé" zvuky a pouští do sebe vzduch. (Když už mléko nestříká proudem, už nemlaská a saje pěkněji). Díky tomu, že saje vzduch se potom kroutí, a zase jak se kroutí, nemůže se hezky přisát... Začarovaný kruh.

Lze toto nějak odnaučit a naučit správné technice? Podotýkám, že šidítka nepoužíváme a staršího syna jsem úspěšně kojila 2 a půl let.
Děkuju!

B.

Dobrý den,

toto je velmi velmi těžké zhodnotit, bylo by třeba přikládání a přisávání vidět.

Co můžete zkusit, je zde často zmiňované kojení a samopřisátí v savčí poloze. Je to poloha, ve které se děti vlastně nemohou přisát špatně, vše včetně gravitace jim pomáhá se přisát s otevřenou pusinkou a mít v pusince co největší díl dvorce. Viz www.prirozenekojeni.cz.

Také nepíšete, zda holčička prospívá, pokud ano, je to ta lepší varianta a zkuste pracovat na přiložení, zkoušejte různé polohy.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová