Snížení odsávání mléka. Můžu odsávat jen dvakrát denně, cca po dvanácti hodinách?

Zodpovězené
16. pro 2022

Dobrý den,

mám půlroční miminko, prakticky od začátku ho krmím svým odsátým mlékem z lahvičky, protože se nechtěl přisát k prsu. Mléka odsaju víc než malý vypije (už dáváme příkrmy), a proto bych chtěla snížit počet odsávání, ale mám strach, aby se mléko nepřestalo tvořit úplně.

Můžu odsávat jen dvakrát denně, cca po dvanácti hodinách?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to je velmi ošemetná věc. Je Vaší velkou výhodou, že odsáváte dostatečné množství a není to tak běžné. Většinou s tím, jak mimi časem potřebuje vyšší dávky maminky naopak nedokáží odsát dostatek a postupně dojde ke snížení laktace a přechod na UM. U Vás tomu tak není, ale i tak je velmi nejisté, zda snížením frekvence nedojde k poklesu laktace. Tělo funguje jednoduše, dokud je poptávka, je i nabídka, dokud se mléko odsává a je potřeba, tak se také tvoří. Můžete vyzkoušet, a pokud by se dávky mléka snižovaly, pak opět můžete začít odsávat častěji a tím laktaci opět stimulovat.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová