Antikoncepce a cysty. Zabrání jejich tvoření?

Zodpovězené
25. bře 2020

Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně antikoncepce a tvoření cyst. Z důvodu těžkého zanětu jsem přišla o ovaria a vejcovod na pravé straně. Minulý týden mi byl laparo odstraněn levý vejcovod z důvodu cysty 9,5 cm. Zbyl mi levý vaječník. Gynekoložka mi dnes na kontrole sdělila, že ho nechali celý.
Doktorka mi doporučila, abych užívala antikoncepci, údajně zabrání vzniku cyst. Popravdě nejsem nadšená z toho, že bych ji měla užívat.

Je to pravda?

Lze i jinou formou zabránit tvorbě cyst?

Snaha otěhotnět pomocí IVF - můžu až po 3 měsících.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vaše paní doktorka Vám poradila správně. Jiná možnost není.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz