Odmítání XX spermií. O jaké postižení/problém se jedná?

Zodpovězené
6. čer 2022

Vážený pane doktore,

obracím se na Vás kvůli problému zjištění postižení na mou seminární práci. Nemohu se dohledat názvu postižení naší známé, která je v rozhraní lehkého a středního mentálního postižení. Má sen být matkou alespoň jedné dcery, ale její tělo odmítá spermie XX, což ale ona nechápe nebo si to nechce připustit. Proto stále střídá partnery a pořád se snaží svého snu dosáhnout. Jenže se jí pořád (a to nepřeháním) rodí pouze chlapci s těžkou mentální retardací, se světlými blonďatými vlasy a modrýma očima. (Částečná podobnost Anglemanovu syndromu).

Mohu Vás tedy požádat o název postižení/problému naší známé?

Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na Vaši otázku neznám odpověď.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz