Operace a nemožnost určení menstruace. Mohu si v případě příchodu menstruace vzít Norethisteron Zentiva?

Zodpovězené
23. lis 2021

Dobrý den,

za 10 dnů mám jít na operaci odstranění cysty na pravém vaječníku + odstranění pravého vaječníku. Levý vaječník zůstane ponechán. Je mi 51 let. Poslední menstruace 9.9. 2021, do té doby přibližně co 38 dní. Od 9.9. jsem menstruaci neměla, a proto nevím, zda v době operace budu mít menstruaci.

Chtěla jsem se zeptat, jestli v případě příchodu menstruace, mohu vzít Norethisteron Zentiva (1-1-1) den před nástupem na příjem (potom v den nástupu taky?), aby operace nebyla odložena?

Pokud je to možné, raději bych volila tento způsob užívání Norethisteronu Zentiva před užíváním ho preventivně z důvodu obav z vedlejších účinků.

Předem děkuji za odpověď.

Veronika

Dobrý den,

užívání jakýchkoli léků před operací konzultujte prosím se svým lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz