Ovulace. Kdy nastane?

Zodpovězené
17. kvě 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Cyklus mívám 28-30 dní. Dnes 11.5. jsem dostala menstruaci o 3 dny dříve, dle kalendáře tedy 26. den cyklu a teď nevím, kdy nastane další ovulace.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v každém menstruačním cyklu může být ovulace +- několik dní.

Pokud plánujete těhotenství a máte pohlavní styk alespoň 2x týdně, tak není sledování ovulace nutné. Spermie přežívají v děložním čípku několik dní a na ovulaci si počkají.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz