PCOS. Vysvětlíte mi, prosím, zprávu od lékaře?

Zodpovězené
11. lis 2021

Dobrý den, pane doktore,

včera jsem byla na gynekologické pohotovosti s bolesti v podbřišku s pálením a tam mi pan doktor sdělil, že mám PCOS. Jenomže tomu moc nerozumím... Můj pan doktor, ke kterému chodím, mi pořád říkal, že vaječníky mám čisté. Nedávno i preventivní prohlídka. Teď jsem před MS cykly mám po 39 dnech. A na pohotovosti mi řekli, že to může být i tím, že mám před MS. Přepíšu Vám lékařskou zprávu, abyste porozuměl a vysvětlil mi to, protože pan doktor na pohotovosti mi to jen řekl a odešel a ani mi nic nevysvětlil.

Obj.:
TK 135/72,P73
Břicho měkké, palp.nebolestivé,bez matné rezistence, bez známek perit. Dráždění zevní, genitál klidný.
Spec.: pochva volná, cyl.čípek, běklavž. mmykot. Flour.
Palp.: Děloha v AVF, norm. velikosti, hladká, tuha, nebolestivá, okolí volné, Palo.lehce citlivé

UZ: Děloha v AVF, vel 70x30 mm, myometrium homogenní, endometrium výšky 5 mm, homogenní,
Pravé ovarium vel. 38x22 mm, levé vel. 40x26 mm, obě UZ vzhledu PCOsy, volná tekutina v dutině břišní není

Děkuji, pane doktore.

Dobrý den,

lékařskou zprávu bohužel takto v internetové poradně diskutovat nelze.
Doporučuji konzultovat s Vaším gynekologem, který Vás zná.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz